Opis wykrywaczy ściennych Laserliner StarFinder oraz Laserliner Starfinder Plus

Wykrywacz Laserliner StarFinder
Kiedy decydujemy się na wiercenie w ścianie, lepiej mieć pewność, że nie natrafimy na instalację elektryczną ani na znajdujące się w ścianie metalowe lub drewniane belki.
Tę pewność możemy uzyskać dzięki wykrywaczowi Laserliner StarFinder. Urządzenie działa w dwóch trybach – wykrywania instalacji elektrycznej pod napięciem oraz wykrywania drewna lub metalu. Maksymalna wykrywana przez przyrząd głębokość umiejscowienia to 4 cm.
StarFinder kalibruje się automatycznie i umożliwia stałego monitorowanie występowania wysokiego napięcia, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.
Urządzenie sygnalizuje wykrycie za pomocą jasnych diod LED oraz wyraźnego sygnału dźwiękowego, dzięki czemu nie sposób źle zinterpretować jego wskazania.
Za zasilanie przyrządu odpowiedzialna jest jedna bateria 9V.

Wykrywacz Laserliner StarFinder Plus
Laserliner StarFinder Plus stanowi ulepszoną wersję modelu StarFinder – zamiast diod LED zastosowano w nim ciekłokrystaliczny wyświetlacz LCD.
Pozwala on na precyzyjne wykrycie znajdujących się w ścianie elementów instalacji elektrycznej oraz drewna bądź metalu. Dzięki temu użytkownik będzie mógł właściwie określić pozycję punktów, w których możliwe jest wiercenie. Pomoże to także w znalezieniu stabilnych punktów mocowań.
Przyrząd jest w stanie wykryć instalację elektryczną pod napięciem oraz drewno i metal do głębokości 4 cm.
Obsługa urządzenia jest banalnie prosta – zmiana trybów pracy odbywa się za pośrednictwem jednego przycisku. Ciekłokrystaliczny wyświetlacz LCD wyświetla potrzebne wskazania, może być na nim wyświetlana również instrukcja użytkownika.
StarFinder Plus posiada funkcję stałego monitorowania występowania wysokiego napięcia, która dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo pracy. Ponadto, kalibracja urządzenia przebiega automatycznie.
Przyrząd sygnalizuje wskazania nie tylko wizualnie, ale też dźwiękowo.
Wyświetlacz umieszczony w urządzeniu jest podświetlany.
Podczas pracy energia czerpana jest z jednej baterii 9V.

 

Kategorie: NIERUCHOMOŚCI,