Mycie i czyszczenie rynien

Posiadasz własny dom na wsi? Jeśli tak, to zdajesz sobie sprawę z tego jak ciężko zadbać o dach oraz rynny a także elewację w miejscu, gdzie jest zwykle wilgotno, a dokoła pełno drzew, które na jesień zrzucają liście prosto na Twój dom. Utrzymanie czystości gdzieś, gdzie ciągle czymś można zabrudzić jest bardzo niewygodne i wymaga mnóstwa pracy. Bardzo często zdarza się, że jeśli dach jest pokryty dachówkami, a nie blachą osiadają na nim grzyby i glony, które są dodatkową zmorą, ponieważ wyczyszczenie wszelkich tego typu zabrudzeń wiąże się z kolejnymi opłatami.

Nie możemy jednak tych kwestii ignorować. Wielu z nas może sobie pomyśleć, że przecież dachu i tak nie widać, więc nie przeszkadza to w prezencji całego budynku. Tu się jednak milimy, ponieważ dach oraz rynny doskonale widać nawet, jeśli odejdzie się tylko kawałek od budynku. A więc, bawet, jeśli mamy piękny do i bardzo zadbany ogród, to dach wraz z rynnami zepsuje cały wygląd oraz sprawi, ze wady będą się bardzo rzucać w oczy.

Jak czyścic?

Jeśli nasze rynny są w kiepskim stanie i to wpierw chcemy się nimi zająć, to nie róbmy tego sami. W tym przypadku, najlepiej takie zadanie pozostawić specjalistom. Samie nie posiadamy żadnego sprzętu, który by nam prace ułatwił, a co więcej nie mamy odpowiednich uprawnień, które pozwolą na wspinanie się po dachu. Przez takie kombinacje, możemy jedynie wylądować na ziemi z połamanymi rękami czy nogą, a w najgorszym wypadku, z połamanym kręgosłupem. Dlatego też., Najlepiej jest pozostawić to firmie, która zna się na swojej pracy, a także ma sprzęt i doświadczenie.

Ile razy w roku czyścić rynny?

Absolutne minimum to raz, czyli przed zimą kiesy w rynnach jest pełno liści, które spadły z drzew i teraz gniją. Jednak, dla tych, którzy są przezorni i wolą mieć pewność, że nie będą musieli naprawiać czy wymieniać rynien po jakimś czasie, poleca się robienie tego, dwa razy do roku, czyli przed zimą oraz zaraz po niej. Zanim zatrudnimy do tego specjalistów, upewnijmy się, że pochodzą oni z naszych terenów lub świadczą usługi w pobliskich okolicach. Trzeba także zwrócić uwagę, na sprzęt, jaki jest używany oraz obecne zabezpieczenia. Profesjonalna firma, zawsze posiada najlepszych pracowników oraz zapewnia im wszelkiego rodzaju ochronę poprzez zabezpieczenia.  

 

Kategorie: MYCIE I CZYSZCZENIE,