Malowanie pokryć dachowych

Posiadasz piękny dom? Jeśli tak, to chcesz, aby było na taki przez wiele następnych lat. Jednak czasami się zdarza, że pokryty jest on dachówką, która zaatakowały grzyby. Wygląda to bardzo nieestetycznie i psuje całe piękno budowli. Jak wiadomo, każdy, kto włożył wiele pracy nie tylko w budowę domu, ale także jego wykończenie, chce, aby taki efekt utrzymał się jak najdłużej. Nawet posiadanie pięknego i zadbanego ogrodu, nie uchroni nas przed konsekwencjami związanymi z brzydnąca dachówką. Jeśli myślisz, że musisz ją znowu wymieniać i wkładać w to mnóstwo pieniędzy to się mylisz. Na rynku, znajdziesz specjalistów, którzy zaopiekują się Twoim dachem i przywrócą jego świetność.

Bezpieczeństwo i przepisy

Pamiętaj, że nawet, jeśli posiadasz, jako takie umiejętności oraz wiedzę na temat dachów, to nie zabieraj się za to sam. Przede wszystkim, z pewnością nie posiadasz odpowiednich zabezpieczeń, które uchronią Cię przed wypadkiem. Są one niezbędne do pracy na wysokościach i korzystają z nich specjaliści, którzy znają wagę przepisów BHP oraz wiedzą, jak niebezpieczne dla zdrowia i życia, może być ich ignorowanie. Dlatego też, Ty nie powinieneś podejmować takich czynności. Najlepiej jest zamówić firmę, która wszystkim się zajmie. Jeśli nie jesteś człowiekiem zbyt ufnym, to możesz nadzorować pracę i oceniać jej postępy, ale jeśli dokonasz dobrego wyboru i zamówisz profesjonalistów, to nie będziesz musiał się obawiać żadnych niedociągnięć.

Profesjonalna praca

Na czym będzie polegała praca panów, którzy zadbają o Twój dach? Przede wszystkim, zaczną oni od tego, że porządnie wyczyszczą odpowiednimi środkami dachówki z zanieczyszczeń i mikroorganizmów. Kolejnym etapem, będzie płukanie przy pomocy wody pod odpowiednim ciśnieniem, a na końcu będzie nałożony impregnat. W przypadku starszych dachów, które się już odbarwiły i straciły swój blask, trzeba zająć się także malowaniem, czyli odnowa dachówek. Zazwyczaj wykorzystywany jest do tego natrysk, który równo pokrywa całą powierzchnię. W przypadku miejsc, do których trudno się dostać, używa się pędzla.

Malowanie i odnowa dachu są bardzo ważne, ponieważ dzięki temu, możemy z powrotem cieszyć się pięknym wyglądem budowli, ale co najważniejsze jest on chroniony. Dzięki impregnacji oraz nałożeniu farby, powierzchnia dachy staje się gładka, co zapobiega ponownemu osiadaniu zanieczyszczeń i mnożeniu się bakterii.  

 

Kategorie: DACH,