Czyszczenie i konserwacja dachówki

Trzy lata temu postawiłeś dom? Niekiedy zdarza się, że już po takim czasie mamy problemy z dachówka. Mimo iż, prezentuje się ona znacznie lepiej niż zwykła blacha, to wymaga nie tylko większej ilości pieniędzy, ale także pracy. Bardzo często widzimy, że pojawiają się na niej zielone naloty, które z czasem stają się coraz większe i obszerniejsze. Co to takiego jest? Są to grzyby, glony i wiele innych mikroorganizmów, które osiadają na naszej dachówce, psując jej prezencję. Dzieje się tak, kiedy powierzchnia jest chropowata, a dach nasiąka deszczem, co sprzyja rozwijaniu się grzybów. Jeśli ktoś wcześniej nie pomyśli o zapobiegnięciu takim skutkom, to niestety po jakimś czasie i tak musi czyścic dach.

Jak wiadomo, dachówka, która obrośnięta jest zielonymi glonami, nie prezentuje się zbyt ładnie. Nawet, jeśli dom jest piękny i dokonały, a ogród zadbany, to widok grzybów, wszystko psuje i sprawia, że cała budowla wygląda zamiast atrakcyjnie, to nieestetycznie. Jeśli komuś zależy na ładnym wyglądzie swojego domu, to powinien zająć się tą kwestują jak najszybciej, ponieważ im dłużej zwlekamy, tym gorzej będzie się później pobyć brudu.

Pomoc specjalistów

Jeśli nasz dach wygląda tak jak opisany powyżej, to powinniśmy się tym zająć, ale nie sami. Jeśli nie posiadasz odpowiednich umiejętności, nie przeszedłeś szkoleń i kursów, to nie masz, co kombinować. Jedynie, co możesz osiągnąć, to złamana noga, albo, co gorsza skręcony kark. Dlatego nie warto zabierać się z coś, na czym się nie znamy. Co więcej, nie posiadając odpowiedniej wiedzy, możesz użyć złych środków do czyszczenia, a także nie dotrzeć do wszystkich miejsc, gdzie znajduje się grzyb. Wtedy, jest to tylko i wyłącznie zmarnowany czas i pieniądze.

Najlepiej, od razu zamówić specjalistów, którzy będą wiedzieli, czym i jak wyczyścić dach. Jak to wygląda? Firmy, posiadają nie tylko odpowiednie urządzenia, ale także preparaty, które niszczą mikroorganizmy znajdujące się na naszej dachówce. Zazwyczaj, po nałożeniu, musimy odczekać dobę. Po tym czasie, chemikalia są zmywane woda o temperaturze 40 stopni. Kiedy dach jest porządnie wyczyszczony, pracownicy zajmują się jego konserwacją. W tym celu, nakłada się natryskowo lub w trudno dostępnych miejscach pędzelkiem – preparat impregnujący. Dzięki temu, powierzchnia dachu staje się gładka, co uniemożliwia rozwijanie się grzybów i glonów.  

 

Kategorie: DACH,