Dalmierze ultradźwiękowe Laserliner MeterMaster Classic oraz Laserliner MeterMaster Pro Laser

Dalmierz ultradźwiękowy Laserliner MeterMaster Classic
Technologia ultradźwiękowa zastosowana w tym dalmierzu pozwala na pomiar odległości 0,6-15 metrów przy błędzie względnym nieprzekraczającym 0,5%. Jego wymiary są wyjątkowo kompaktowe, dzięki czemu może być stosowany w każdej sytuacji.
MeterMaster Classic pozwala na wykonywanie działań matematycznych: dodawania i mnożenia. Umożliwia to wyliczenie pola powierzchni czy kubatury pomieszczenia.

Cechą charakterystyczną ultradźwiękowej instalacji w dalmierzu jest możliwość pomiaru odległości także dla przezroczystych obiektów, na przykład tafli wody. Metoda ta bazuje na głośniku emitującym ultradźwięki oraz mikrofonie je odbierającym. Dźwięk odbija się od obiektu i powraca do dalmierza, a ten na podstawie czasu, w którym fala przebyła drogę, podaje odległość.
Dalmierz ultradźwiękowy jest perfekcyjnym wyborem, kiedy potrzebujemy szybko zmierzyć odległości w pomieszczeniach.
Dalmierz ultradźwiękowy Laserliner MeterMaster Pro Laser

Urządzenie Laserliner MeterMaster Pro Laser stanowi znacznie rozbudowaną i ulepszoną wersję modelu Classic. Podstawową kwestią, która odróżnia go od uboższego brata, jest obecność laserowego wskaźnika, który precyzyjnie wskazuje miejsce, dla którego odległość mierzy dalmierz. Rozwiązanie to znacznie pomoże w sytuacji, w której dokonujemy pomiarów w „pofałdowanym” otoczeniu, kiedy to potrzebne jest dokładne nakierowanie urządzenia pomiarowego w odpowiedni punkt.
Ponadto, model Pro Laser zyskał większy wyświetlacz, możliwość zmiany punktu odniesienia (przód/tył dalmierza) oraz samoczynny wyzwalacz. Ponadto, posiada on pamięć, w której zapisywane są pomiary. Urządzenie jest również w stanie automatycznie dokonywać obliczeń dodawania i mnożenia, zatem samodzielnie wylicza powierzchnie i kubatury.
Maksymalny błąd względny wciąż nie przekracza 0,5%, natomiast zasięg został zwiększony – wynosi teraz 0,6-18 metrów. 

 

Kategorie: NIERUCHOMOŚCI,